W dniu 4 lutego 2025 roku odbyła się XIII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Bełchatów. Sesję otworzył przewodniczący, witając wójta Konrada Koca, skarbnik Małgorzatę Łągiewską, mecenas Dobrawę Sadulak oraz pozostałych pracowników urzędów i radnych. Po potwierdzeniu obecności 15 radnych, sesja mogła rozpocząć obrady.
Przewodniczący otworzył sesję i stwierdził obecność wszystkich radnych. Podkreślił, że jest to sesja nadzwyczajna, co wskazuje na pilność omawianych spraw.
Pani Kierownik z Referatu Zamówień Publicznych przedstawiła projekt uchwały dotyczący siódmej edycji programu wspierania budowy podłączeń kanalizacyjnych. Program ma na celu finansowanie do 20% kosztów kwalifikowanych z budżetu gminy oraz do 80% z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Radni nie zgłosili uwag, a po otwarciu dyskusji, zamknięto ją z brakiem głosów. Uchwała została przyjęta jednogłośnie, piętnastoma głosami za.
Pani Skarbnik przedstawiła projekt uchwały dotyczący zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Wskazała na wprowadzenie nowych dochodów oraz zmiany w wydatkach, w tym zwiększenie planu rezerwy ogólnej. Radna Grażyna Kałużna zapytała o powody zwiększenia rezerwy, na co Pani Skarbnik wyjaśniła, że jest to przewidziane na nieprzewidziane wydatki. Po zamknięciu dyskusji, uchwała została również przyjęta jednogłośnie, piętnastoma głosami za.
Pani Skarbnik omówiła zmiany w budżecie, które były już wcześniej przedstawione. Przewodniczący otworzył dyskusję, ale nie zgłoszono żadnych pytań. Po zamknięciu dyskusji, uchwała dotycząca zmian w budżecie została przyjęta jednogłośnie, piętnastoma głosami za.
Przewodniczący podziękował wszystkim za udział i zamknął XIII nadzwyczajną sesję Rady Gminy Bełchatów.
Podsumowując, na sesji podjęto trzy uchwały, wszystkie jednogłośnie, co świadczy o konsensusie wśród radnych w omawianych kwestiach.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.